Εύκολα η ΑΕΚ 2-0 τη Λαμία

Νέα νίκη για την ΑΕΚ, η τρίτη κατά σειρά (δεύτερη στο πρωτάθλημα) από την ημέρα που ο Νίκος Κωστένογλου ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της Ένωσης.

Οι «κιτρινόμαυροι» επιβλήθηκαν της Λαμίας με 2-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Το σκορ άνοιξε, άθελά του, ένας πρώην παίκτης της ΑΕΚ, ο Πλιάτσικας με αυτογκόλ μετά από γύρισμα του Λιβάγια στο 37΄, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Βράνιες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+3΄) με προβολή, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Λιβάια.

Με αυτό τον τρόπο συνεχίστηκε και η παράδοση που έχει δημιουργηθεί ανάμεσα στους δύο συλλόγους, καθώς και οι πέντε αγώνες που έχουν διεξαχθεί έως τώρα στο ΟΑΚΑ έληξαν υπέρ των γηπεδούχων με το ίδιο σκορ.