ΑΕΚ: Φινάλε στην Πολωνία με νίκη επί της Μιετς Λέγκνιτσα

Στο πέμπτο και τελευταίο φιλικό επί πολωνικού εδάφους η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 2-0 της Μιέτς Λέγκνιτσα, ομάδα Β΄ κατηγορίας του πρωταθλήματος.

Οι «κιτρινόμαυροι» προβλημάτισαν ξανά με την εμφάνισή τους, κυρίως στο πρώτο 45λεπτο, όπου δε μπορούσαν να αναπτυχθούν σωστά.

Παρ΄ όλα αυτά το γκολ του Δημήτρη Ανάκογλου στο 33΄, μετά από ατομική προσπάθεια και σουτ έβαλε μπροστά στο σκορ την Ένωση, η οποία ήταν το ίδιο… προβληματική και στην επανάληψη.

Χωρίς να είναι καλή η Ένωση κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 76΄ με το πλασέ του Κρισάντους και να «κλειδώσει» τη νίκη.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Μπαρόχα, Γκάλο, Αρθο, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης, Ανάκογλου, Γιόχανσον, Πλατέλας, Γροντής, Μπαρμπόσα, Αραβίδης.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Ανέστης, Πεταυράκης, Τζανετόπουλος, Λαμπρόπουλος, Σβάρνας, Φαγέ, Σιμόες, Ζόριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Κρισάντους, Τζιμπούρ.