Καλύτερη η ΑΕΚ, 1-0 την Λαμία

Με σκόρερ τον Αλμπάνη, η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 της Λαμίας σε φιλικό ματς που έγινε στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας.

Η Ένωση ήταν αρκετά καλή στο πρώτο ημίχρονο. Παρά το… φτωχό σκορ, οι «κιτρινόμαυροι» δεν απειλήθηκαν σχεδόν καθόλου από τους γηπεδούχους, που ήταν κάκιστοι και δεν δημιούργησαν ούτε μια φάση μπροστά στην εστία των αντιπάλων τους.

Ο Ζεράλδες άφησε υποσχέσεις με την εμφάνισή του, ενώ το ντεμπούτο του με την κιτρινόμαυρη φανέλα έκανε ο Ντανιέλε Βέρντε. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 33ο λεπτό με πλασέ ο Αλμπάνης, κι αφού η μπάλα βρήκε και στον Βύντρα.

ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος): Κάτσικας (46΄ Βελίδης), Σάλιακας, Βάντερσον, Βύντρα (74΄ Ασίγκμπα), Πλιάτσικας (62΄ Μπουλούλης), Μπεχαράνο (74΄ Ράμος), Δημούτσος (62΄ Σκόνδρας), Καραμάνος, Τουράμ (67΄ Τσούκαλος), Τόμας Καμπασόλ, Ρόμανιτς (80΄ Ανάκογλου).

ΑΕΚ (Μιγκέλ Καρντόσο): Τσιντώτας (46΄ Αθανασιάδης), Παουλίνιο (74΄ Σταμούλης), Σβάρνας (90΄+2 Αρβανίτης), Λόπες, Χουλτ (81΄ Καραβίδας), Σιμόες (88΄ Τσέλιος), Σιμάο (74΄ Σαμπανάτζοβιτς), Βέρντε (46΄ Ντέλετιτς), Ζεράλντες (89΄ Χριστόπουλος), Αλμπάνης (46΄ Μπότος), Κλωναρίδης (59΄ Σαρδέλης).