Προβλημάτισε η ΑΕΚ με Τρέντσιν

Προβλημάτισε η ΑΕΚ στο φιλικό με την Τρέντσιν στην Πολωνία, από την οποία ηττήθηκε με 2-1.

Η ελληνική ομάδα δεν ήταν καθόλου καλή στο πρώτο 45λεπτο, παρ΄ όλα αυτά είχε τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Μάνταλο. Ο αρχηγός των «κιτρινόμαυρων» εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Καρντόσο εμφανίστηκε βελτιωμένη, «πλήρωσε» όμως δύο κακές στιγμές στην ανασταλτική λειτουργία της, που προήλθαν από λάθη των Σιμόες και Μπότου. Η ομάδα από τη Σλοβακία προηγήθηκε στο 79΄ με τον Ντεπέτρις και διπλασίασε στο 88΄ με τον Μπουκαρί για να μειώσει απλώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπότος.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Τσιντώτας (46΄ Μπάρκας), Παουλίνιο, Τσιγκρίνσκι (46΄ Βράνιες), Οικονόμου (46΄ Σβάρνας), Χουλτ (66΄ Λόπες), Σιμάο (80΄ Μπότος), Κρίστισιτς (46΄ Γαλανόπουλος), Ντέλετιτς (46΄ Κλωναρίδης), Σαμπανάτζοβιτς (46΄ Σιμόες), Μάνταλος, Λιβάια (66΄ Γιακουμάκης).