«Διπλό» του Ατρόμητου στη Λεωφόρο

Η Καλλιθέα δεν κατάφερε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της, σε αντίθεση με την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία που ήταν αποτελεσματική

Ο Ατρόμητος νίκησε 3-0 την Καλλιθέα στην τύποις έδρα της, στη Λεωφόρο, στην αναμέτρηση με την οποία έκλεισε η αυλαία της 9ης αγωνιστικής.

Η Καλλιθέα είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά είδε το πέναλτι που κέρδισε στο 15΄ να ακυρώνεται μετά την εξέταση του VAR, ενώ οι προσπάθειες Χάνσουσεκ και Μορέν κατέληξαν στα δοκάρια των «κυανόλευκων».

Αντίθετα, ο Ατρόμητος ήταν πιο εύστοχος και άνοιξε το σκορ στο 45΄ με κεφαλιά του Μανσούρ από εκτέλεση κόρνερ του Μίχορλ.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων έφτασε στο 0-2 στο 53΄, μετά από ατομική ενέργεια του Τσιγγάρα και πλασέ στην κλειστή γωνία.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αθανασίου σημείωσε το 0-3 με ωραίο πλασέ, δίνοντας εύρος στη νίκη της ομάδας του.