Φεστιβάλ γκολ στο «Μεάτσα»

REUTERS/Alessandro Garofalo

Ίντερ και Γιουβέντους αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4 σε ένα ποδοσφαιρικό υπερθέαμα στο Μιλάνο

Τι παιχνίδι! Για την 9η ημέρα της Serie A, Ίντερ και Γιουβέντους αναδείχθηκαν ισόπαλες με 4-4 μετά από μια εντελώς «τρελή» αναμέτρηση.

Αφού ο Ζιελίνσκι άνοιξε το σκορ στο 15΄, η Γηραιά Κυρία απάντησε με τους Βλάχοβιτς (20΄) και Γουεά (27΄).

Όμως, πριν από την ανάπαυλα οι Μιλανέζοι ανέκτησαν το πλεονέκτημα μέσα σε δύο λεπτά, με τα γκολ των Μχιταριάν στο 35΄ και του Ζιελίνσκι στο 37΄, ενώ διεύρυναν τη διαφορά μετά το ημίχρονο με τον Ντάμφρις στο 53΄.

Τέλος της παράστασης; Σε καμία περίπτωση! Μπαίνοντας στο 61ο λεπτό, ο Γιλντίζ σκόραρε δύο φορές(71΄, 82΄) για να σώσει τους φιλοξενούμενους.

Στη βαθμολογία η Γιουβέντους είναι τρίτη, έναν βαθμό πίσω από την δεύτερη Ίντερ, που με τη σειρά της βρίσκεται στο -4 από την πρωτοπόρο Νάπολη.