Δεν μπορεί να νικήσει ο Λεβαδειακός

Το πρωτάθλημα έφτασε στην ένατη αγωνιστική και ο Λεβαδειακός δεν μπορεί να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη του, ακόμα και σε παιχνίδια που καταφέρνει να ανατρέψει.

Μια εβδομάδα μετά το βαθμό στο Φάληρο, όταν επέστρεψε από το 0-2 απέναντι στον Ολυμπιακό, οι «πράσινοι» επανέλαβαν απόψε το ίδιο αποτέλεσμα και σκορ (2-2) στην έδρα τους με αντίπαλο τη Λαμία.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν ανοίγοντας το σκορ στο 3ο λεπτό με συρτό σουτ του Φουρτάδο που ξεγέλασε τον Γκροφ, ο οποίος πάντως δεν είχε καθαρό οπτικό πεδίο.

Στο 20΄ ο Τσοκάι ανάγκασε τον γκολκίπερ της Λαμίας σε σπουδαία επέμβαση για να βγάλει το σουτ που επιχείρησε ο Αλβανός μέσος από τα 30 μέτρα και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πεντρόζο ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Ραντόνια και ο Όζμπολτ ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση (25΄).

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή με νέο πέναλτι, το οποίο έκανε ο Ραντόνια στον Ζίνι κι εκτέλεσε ο Ρόμο στο 58΄, αλλά η Λαμία είχε την απάντηση στο 71΄, με τον Λέικ να γράφει το τελικό 2-2 από πάσα του Φουρτάδο.