Ο Παναιτωλικός «απέδρασε» από το Γεντί Κουλέ

Πηγή ΙΝΤΙΜΕ

Μεγάλο «διπλό» στο Ηράκλειο για τους Αγρινιώτες που νίκησαν τον ΟΦΗ με 2-1 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League.

Μία σπουδαία νίκη πήρε σήμερα ο Παναιτωλικός στη Κρήτη, καθώς νίκησε με 2-1 τον ΟΦΗ και έβαλε στο σακούλι του ένα σπουδαίο «τρίποντο».

Η ομάδα του Αγρινίου πήρε και μια ποδοσφαιρική… εκδίκηση μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο μεσοβδόμαδα από την ομάδα του Δέλλα.

Οι Κρητικοί ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι και στο 18′ ο Μπαϊνοβιτς με ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής άνοιξε το σκορ.

Ο Παναιτωλικός, όμως, με ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς. Στο 65′ ο Στάγιτς με κεφαλιά κατάφερε να ισοφαρίσει και στο 82′ από παράλληλα μπαλιά του Μπελεβώνη, ο Χριστόπουλος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το σύνολο του Γιώργου Πετράκη κράτησε στα τελευταία λεπτά το υπέρ του αποτέλεσμα, φτάνοντας σε ένα μεγάλο αποτέλεσμα.