Ο Νους έστειλε τον ΟΦΗ στους «16» του Κυπέλλου

Ο Αργεντινός μέσος μπήκε ως αλλαγή και ανέτρεψε τα δεδομένα στο «Θ. Βαρδινογιάννης»

Με τον Τιάγκο Νους να περνά αλλαγή στο β΄ ημίχρονο και να σημειώνει τα δύο γκολ της ανατροπής, ο ΟΦΗ νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό στο «Θ. Βαρδινογιάννης» και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου.

Τα «Καναρίνια» ξεκίνησαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο κι άνοιξαν το σκορ στο 18΄ με τον Μαϊντέβατς, ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα Χριστογεώργο για το 0-1 μετά την ασίστ του Ρόα.

Η τριπλή αλλαγή του Δέλλα στο ημίχρονο (Νους, Σενγκέλια, Μπαΐνοβιτς) τόνωσε την επιθετικότητα του ΟΦΗ, με τον πρώτο να αποδεικνύεται καταλυτικός.

Στο 59΄ ο Αργεντινός μέσος ισοφάρισε από κοντά με προβολή και στο 71΄ έγραψε το 2-1 με κεφαλιά από σέντρα του Μπάκιτς.

Το σκορ έμεινε ως το τέλος, αφού στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναιτωλικός έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Σιέλη και Μλάντεν.