Ισοπαλία στο Περιστέρι για Ατρόμητο και Πανσερραϊκό

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν ως το 90΄+4 αλλά πλήρωσαν μια κακή απόφαση του τερματοφύλακά τους

Ατρόμητος και Πανσερραϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Περιστέρι, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής στα πλέι άουτ.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων παρέμεινε πρώτη στη βαθμολογία αλλά αν ο Αστέρας -παίζει αργότερα απόψε- νικήσει στην Τρίπολη την Κηφισιά, τότε οι Αρκάδες θα προσπεράσουν τον Ατρόμητο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18΄ με κεφαλιά του Άλεξιτς σε εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα.

Ο Ατρόμητος φάνηκε στο 30ό λεπτό με μια ατομική προσπάθεια του Ρομπάιγ που κατέληξε σε φαλτσαριστό σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Χόβαν, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μπέργκστρεμ πρόλαβε την τελευταία στιγμή τον Βέργο.

Στο 47΄ ο Ρομπάιγ έκανε ατομική προσπάθεια, πέρασε τον Δεληγιαννίδη αλλά το πλασέ του κατέληξε στην οριζόντια δοκό, με τους Σερραίους να απειλούν στο 85΄, όταν ο Γούλερι έκανε την προσπάθεια και γύρισε στον Ουάρντα, που αστόχησε.

Κι εκεί που όλοι περίμεναν το σφύριγμα της λήξης, στο 90΄+4 και σε εκτέλεση φάουλ από δεξιά ο Τζοβάρας ισοφάρισε με κεφαλιά, μετά από κάκιστη έξοδο του τερματοφύλακα Χόβαν.