Football League: «Ξεμούδιασε» πριν το ντέρμπι η ΑΕΚ

Μια καλή γενική δοκιμή ενόψει του επικείμενου ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, για το Κύπελλο Ελλάδας, αποτέλεσε η σημερινή συνάντηση της ΑΕΚ με την Ερμιονίδα, για την 21η αγωνιστική στη Β΄ Εθνική.

Η Ένωση νίκησε άνετα 4-0 και ο Τραϊανός Δέλλας είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει παίκτες, καθώς ο αντίπαλος δεν μπορούσε να αποτελέσει απειλή, ειδικά μέσα στο ΟΑΚΑ.

Οι «κιτρινόμαυροι», που καλπάζουν για την επάνοδό τους στη Σούπερ Λίγκα, αύξησαν τη διαφορά στην κατάταξη του 1ου ομίλου από τη δεύτερη Παναχαϊκή στους 12 βαθμούς, με έναν αγώνα περισσότερο πάντως.

Αφού στο 17ο λεπτό ο Ρόβας είχε σουτ στο δοκάρι, ο «χορός των γκολ» ξεκίνησε στο 37΄ με τον Ανάκογλου, συνεχίστηκε στο 43΄ με τον Ντούνη και στο 64΄ με τον Αραβίδη, ενώ έκλεισε στις καθυστερήσεις με τον Ντακόλ.