Ισοπαλία για τον Ολυμπιακό, ντεμπούτο Ιμπόρα και Κίνι

Η πειραϊκή ομάδα έμεινε στο 1-1 με την Σαμπάχ, στον τελευταίο φιλικό αγώνα της στην Αυστρία.

Σε φιλικό αγώνα ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τη Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν), στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι του κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας στην Αυστρία.

Οι Αζέροι προηγήθηκαν στο 42ο λεπτό με τον Βολκόφ, που έκλεψε την μπάλα από το γύρισμα του Ρέαμπτσιουκ στον Μπα, πέρασε και τον Τζολάκη και άνοιξε το σκορ σε άδεια εστία.

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 60ό λεπτό αλλά η κεφαλιά του Ελ Αραμπί από σέντρα του Ρέαμπτσιουκ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Ό,τι δεν πέτυχαν σε εκείνη τη φάση οι «ερυθρόλευκοι» το κατάφεραν στο 64΄, όταν ο Φορτούνης έκανε σέντρα από αριστερά για τον Ελ Αραμπί, ο Μαροκινός δεν βρήκε την μπάλα που έφτασε στον Μασούρα κι εκείνος ισοφάρισε και ταυτόχρονα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο Ιμπόρα έκανε ντεμπούτο με την πειραϊκή ομάδα, με τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ μάλιστα να τον χρησιμοποιεί σε ολόκληρο τον αγώνα, ενώ ο έτερος Ισπανός νεοαποκτηθείς, Κίνι, έπαιξε αλλαγή.

Ο Μπουχαλάκης αισθάνθηκε ενοχλήσεις κι έγινε αλλαγή στο 30ό λεπτό, δίνοντας τη θέση του στον Καρβάλιο.