Έχασε αγώνα και Αουγκούστο ο ΠΑΟΚ

Ο «Δικέφαλος» ηττήθηκε με 2-1 σε φιλικό από την Γκο Αχέντ Ιγκλς, με τον Βραζιλιάνο μέσο να αποχωρεί με τραυματισμό.

Ο ΠΑΟΚ έχασε 2-1 από την Γκο Αχέντ Ιγκλς, στο δεύτερο φιλικό αγώνα του στην Ολλανδία, με τον προβληματισμό να αφορά τον Ντάγκλας Αουγκούστο, που αποχώρησε πριν το ημίωρο και η πρώτη εκτίμηση μιλά για σφίξιμο στο γλουτό.

Στο 27΄ και ύστερα από συνεργασία των Μουργκ – Τόμας ο Ντε Λάνγκε σταμάτησε το σουτ του Ισπανού φορ, για να ακολουθήσει η αναγκαστική αλλαγή του Βραζιλιάνου.

Οι Ολλανδοί άνοιξαν το σκορ στο 36΄ από κεφαλιά του Λίντμπεργκ και παρέμβαση του Σόου, αλλά με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο «Δικέφαλος» ισοφάρισε, με κεφαλιά του Σβαμπ στη σέντρα του Τάισον.

Μάλιστα, με τη συμπλήρωση μιας ώρας οι παίκτες του Ρασβάν Λουτσέσκου έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ αλλά το σουτ του Τάισον κατέληξε στο δοκάρι.

Ο Τσαούσης τελείωσε άστοχη μια ατομική ενέργεια στο 69΄ και στο επόμενο λεπτό οι «Ολλανδοί» έφτασαν στο 2-1 με ωραίο τεχνικό σουτ του Αντεκάνιε εκτός περιοχής, που έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και ύστερα στα δίχτυα.