Πάρτι του Αστέρα Τρίπολης, 3-0 με τη Λαμία

Ποδαρικό με το δεξί στο 2023 για τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος στο ντεμπούτο του Άκη Μάντζιου στον πάγκο, νίκησε εύκολα εντός έδρας τη Λαμία με 3-0, «καθαρίζοντας» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Μέσα σε ένα ημίχρονο οι Αρκάδες «καθάρισαν» το παιχνίδι με την Λαμία.

Στο 18′ ο Μουνάφο άνοιξε το σκορ. Ο Γκαραβέλης είπε «όχι» σε κεφαλιά του Μπαράλες αλλά ο Αργεντινός μέσος πήρε το «ριμπάουντ» και άνοιξε το σκορ. Στο 24′ μετά από γύρισμα του Ρεγκίς, ο Αντέτζο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0 των γηπεδούχων.

Το πάρτι των Αρκάδων ολοκληρώθηκε στο 31′, όταν μετά από πάσα του Σίτο, ο Ρεγκίς παραβίασε για τρίτη φορά την εστία των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο μέρος η αναμέτρηση ήταν τυπική διαδικασία, με τον Αστέρα να χάνει ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ και το 3-0 να παραμένει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.